Andijonda Y-xromosoma DNK testi
«DTL» molekulyar genetik markazi barcha turdagi otalik va qarindoshlikni aniqlashga ixtisoslashgan. Erkaklar o’rtasidagi munosabatlarni aniqlash uchun siz Y xromosoma testini o’tkazishingiz mumkin. XY ayol xromosomalarining juftligida uchramasligi tufayli, ayollarda faqat XX bo’lganligi sababli, bu genetik tahlil faqat erkaklar uchun javob beradi.
Ushbu xromosoma ota tarafdan erkakdan erkakka o’tadi, shu bilan birga deyarli o’zgarmaydi, bu hatto eng uzoq qarindoshlar uchun ham qarindoshlikni aniqlashga imkon beradi. Ushbu usulning aniqligi qarindoshlikni tasdiqlashda 99,999999% ga etadi.
Erkak tarafida DNK tahlili natijasining mutlaq aniqligi uchun laboratoriya turli mutaxassislar guruhlari tomonidan parallel ravishda ikkita tahlil o’tkazadi. Keyin natijalar laboratoriya mudirining imzosi va muhri bilan tasdiqlanadi.
1 199 000 so'm
Y xromosomasini tahlili nima uchun kerak
Y xromosoma bo’yicha DNK testini o’tkazishni talab qiladigan ko’plab holatlar mavjud , ulardan ba’zilari:
• Agar ota vafot etgan bo’lsa yoki otaning biomaterialini olishning ilojisi bo’lmasa;
• Qarindoshlikni bilish zaruryati (amaki, bobo, aka-uka, amakivachcha va boshqalar);
• Boshqa davlatga immigratsiya maqsadida;
• Erkak ajdodlaringiz kimligini bilish uchun genealogiya testi;
• Har qanday davlat organlariga (sud, FHDYO, vasiylik organlari, meros olish huquqiga kirish, sud taraflari o’rtasida mulkni taqsimlash va aliment olish uchun) keyingi murojaat qilish uchun rasmiy ekspert xulosasi, sud-genetik ekspertizasi, sud-tibbiy DNK ekspertizasini o’tkazish zarur.
Y xromosomasini tahlil qilish
Y xromosoma bo’yicha DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
Y xromosoma bo'yicha DNK testini qayerda topshirish kerak
Y xromosoma bo'yicha DNK testini topshirish:
Y xromosoma bo'yicha DNK testi to'lovi va natijalarni qanday olish kerak
Erkak tarafdan qarindoshlikni va otalikni aniqlash uchun zarur bo’lgan turli xil holatlar mavjud. Tahlil anonim tarzda o’tkazilishi mumkin (tahlil ishtirokchilarining shaxsini tasdiqlamasdan), shuningdek sud maqsadlari uchun jarayonning barcha ishtirokchilarini to’liq identifikatsiyalash bilan amalga oshirilishi mumkin.
Laboratoriya Andijon da otalikni aniqlash Y-xromosoma bo’yicha ko‘p yillik sinovdan o‘tgan yuqori texnologiyali asbob-uskunalar, uslublar va protokollar mavjud, biroq bu ham bizning laboratoriyamizning DNK testlarini o‘tkazish bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasuda 1-o‘rinni egallashining asosiy omili emas. Asosiysi, bizda DNK tekshiruvi sohasida ko‘p yillik tajribaga ega xalqaro ekspertlar ishlaydi.
Bizning mutaxassislarimiz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beradi. Bepul maslahat va Andijon da DNK testini o’tkazish uchun , saytimizdagi shaklni to’ldiring yoki 24 soat davomida xizmat ko’rsatadigan telefon raqamiga +998 7811 304 45 qo’ng’iroq qiling..

ДНК тест по Y-хромосоме в Намагане
ДНК центр «ДТЛ» специализируется в области установления отцовства и родства всех видов. Для установления родства по мужской линии Вы можете провести тест по Y-хромосоме. В связи с тем, что в женском геноме не встречаются пары половых хромосом XY, а только XX, данный генетический анализ подходит только для мужчин (мужская линия).
Эта хромосома передается от мужчины к мужчине по всей отцовской линии, при этом почти не поддается изменчивости, что и позволяет устанавливать родство даже для самого дальнего родства. Точность этого метода достигает 99,999999% на подтверждение родства.
Для абсолютной точности результата лаборатория проводит анализ по Y-хромосоме параллельно двумя  разными группами специалистов. Затем результаты заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью.
Цена ДНК теста
1 199 000 сум
ДЛЯ чего нужен анализ по Y-хромосоме
Существует много ситуаций, при которых требуется сделать ДНК тест по Y — хромосомевот некоторые из них:
• Установление отцовства, если отец умер или нет возможности получить биоматериал отца;
• Узнать родство по линии мужчин, отцовская линия(дядя, дедушка, братья, двоюродное родство, троюродное родство и т.д.);
• В целях иммиграции в другое государство;
• Тест на генеалогию, чтобы узнать, кто были Ваши предки по мужской линии;
• Необходимо официальное экспертное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судубно-медицинской ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Проведение анализа по Y-хромосоме
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК по Y-хромосоме полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать анализ Y-хромосомы
Сдать ДНК тест Y хромосомы возможно:
Как оплатить анализ Y-хромосомы и получить результат
Анализ Y-хромосомы в Намагане
Существуют разные ситуации, когда требуется установить родство по линии мужчины или определить отцовство. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование и проверенные многими годами работы методики и протоколы для проведения ДНК анализа на родство по Y-хромосоме в Намагане, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Узбекистане в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК тестов на определение родства.
Наши специалисты помогут разобраться в Вашей конкретной ситуации. Для этого получите бесплатную консультацию и пройдите ДНК тест в Намагане, заполнив форму на нашем сайте или позвонив по телефону: +998 7120 505 32 круглосуточно.